Pyszne Jedzenie na Targu La Boqueria w Barcelonie (Hiszpania)

Jestem wielką miłośniczką hiszpańskiego jedzenia, zwłaszcza owoców morza i tapas (a najlepiej to jedno i drugie na raz 😉 ), a także zwolenniczką próbowania lokalnych smakołyków. Tapas są wspaniałe, bo można spróbować różnych potraw i wcale się nie objeść. Minus jest taki, że jeśli nie znajdzie się knajpki z niskimi cenami (€2-€3,5/tapa) albo promocją to kupienie 4 tapas (po takiej ilości nie będziesz głodny) z reguły wyniesie więcej niż normalny posiłek (€20+).

Wracając do Barcelony

Knajpki w tym mieście nieszczególnie potrafiły mnie do siebie przekonać – odniosłam wrażenie, że są zbyt turystyczne i zatracają hiszpański klimat. W Barcelonie byłam tylko 2 dni i nie szukałam przed wyjazdem żadnej dobrej restauracji, będąc przekonana, że z łatwością coś znajdziemy (może był to błąd…?). Tym bardziej ucieszyłam się jak trafiliśmy na targ św. Józefa przy La Rambla – głównym deptaku w Barcelonie (Mercat St Josep de la Boqueria). Najlepiej wysiąść na stacji metro Liceu, żeby się tam dostać.

la boqueria_barcelona_mapa

la boqueria_barcelona2

Wygląda na to, że targ pochodzi z okolic XIII wieku i można na nim znaleźć rozmaite owoce morza, ryby, wędliny (głównie hiszpańska szynka długodojrzewająca), świeże i suszone owoce, warzywa, bakalie oraz różnorodne dziwności. 😉

la boqueria_barcelona3

la boqueria_barcelona4

la boqueria_barcelona5

Są także knajpki, gdzie można zjeść przygotowane na miejscu świeże ryby i owoce morza (często jeszcze ruszające się ospale, zwłaszcza jak lód, w którym się znajdują, zacznie topnieć).

Zbyt wrażliwe osoby może nie powinny tam zaglądać, bo owoce morza wrzucane są na rozgrzany olej „na żywca” i sama miałam mieszane uczucia w związku z tym. 😉

la boqueria_barcelona6

la boqueria_barcelona7

Najbardziej przypadł mi do gustu Bar Quiosc Modern, gdzie obsługa była bardzo miła (chociaż nie wszyscy mówili po angielsku) i ceny nie były wygórowane. Nie pamiętam w jakich godzinach knajpka była czynna, ale ze strony targu można dowiedzieć się, że od poniedziałku do czwartku mają otwarte 7:00 – 16:00, a w piątki i soboty 7:00 – 17:00.

la boqueria_barcelona_quiosc modern

la boqueria_barcelona_quiosc modern2

la boqueria_barcelona_quiosc modern3

la boqueria_barcelona_quiosc modern4

List wszystkich barów znajdujących się na targu dostępna jest na oficjalnej stronie Boquerii (strona dostępna w języku hiszpańskim, katalońskim, angielskim i francuskim). Tutaj też można się dowiedzieć, że targ otwarty jest między 8:00 – 20:30. Godziny te jednakże traktowałabym z przymróżeniem oka – najlepiej pojawić się tam przed południem (chociażby dlatego, że towary będą pewnie świeższe).

Jedzenie tam było tak pyszne, że pisząc tą notkę przypominają mi się bogate smaki i mam apetyt na więcej! 🙂

la boqueria_barcelona8

Nisia

hiszpania_nisia
Photo by Czesu (@czesu), post by nisia

Szukasz inspiracji na kolejną podróż? Chcesz poczytać o konkretnym miejscu? Zajrzyj tutaj.

Posty, które mogą Ciebie zainteresować:

 

3 myśli na temat “Pyszne Jedzenie na Targu La Boqueria w Barcelonie (Hiszpania)

Dodaj komentarz