Flashback: Piękne Nabrzeże (Xlendi, Malta)

Xlendi to urocza wieś położona na południowo-zachodnim wybrzeżu Gozo, która wygląda bardziej jak malutkie skompresowane miasto. 😉 W Xlendi możemy pospacerować po pięknym nabrzeżu i zjeść obiad w jednej z klimatycznych restauracji z widokiem na zatokę. Ja niestety miałam okazję zatrzymać się tu tylko na godzinę w mojej kilkugodzinnej grudniowej pogoni z czasem, między jednym przyjazdem autubusu Hop On Hop Off, a drugim.

Polecono mi zatrzymać się tutaj na posiłek, ale niestety jadłam w pośpiechu w pierwszym miejscu, które zobaczyłam. Znaczy to tyle, że nie udało mi się dotrzeć z pustym brzuchem na samo nabrzeże – dzieliło mnie od niego zaledwie kilka minut spacerem. Straciłam posiłek w takim miejscu:

Ale że jestem optymistką i widzę plusy w każdej sytuacji 😉 to cieszę się, że nie rozsiadłam się w spokoju przy restauracyjnym stoliku, bo spędziłabym tam cały wolny czas, rozkoszując się słońcem i jedzeniem. A w zaistniałej sytuacji, po tym jak pochłonęłam obiad w niecałe 10min, poszłam eksplorować okolicę. A jest gdzie iść, bo można wdrapać się na okoliczną górkę i mieć wspaniały widok na nabrzeże – właściwie z lotu ptaka. 😉

Gdybym miała więcej czasu, podążyłabym dalej tą ścieżką – szła ona wzdłuż wzgórza, dając możliwość zapomnienia o miejskim klimacie i popatrzenia na morze. Możliwe, że udałoby się też wdrapać wyżej, schodząc z wydeptanej ścieżki. Kto wie czy jeszcze kiedyś się o tym przekonam…

xlendi_malta

Na Gozo spędziłam niecały dzień i już dawno zrozumiałam, że dobrze by było wrócić tam na dłużej, w cieplejszym okresie. Obie wyspy są przepiękne i idealnie nadają się na odpoczynek i leniwe zwiedzanie czy to małych uliczek przepięknych miast czy skalistego nabrzeża.

xlendi_gozo_malta4

Praktyczne informacje dotyczące wyjazdu na Maltę znajdziesz tutaj. A link do mapy z zaznaczonymi miejscami, w których byłam, i linkami do wszystkich notek – tutaj.

Nisia

Posty, które mogą Ciebie zainteresować:

 

Jedna myśl na temat “Flashback: Piękne Nabrzeże (Xlendi, Malta)

Dodaj komentarz