Flashback: Bo Każdy Ma Wiele Twarzy

Człowiek jest istotą złożoną i bardzo skomplikowaną, nie jest więc łatwo przewidzieć zachowania więszości z nas. Często samych siebie możemy zaskoczyć swoim zachowaniem, bo wydawać by się nam mogło jeszcze miesiąc temu, że w takiej konkretnej sytuacji zrobilibyśmy coś zupełnie innego. A rzeczywistość okazuje się inna…

Ale przecież wiele bodźców ma znaczenie w danej chwili – bodźce, których nie jesteśmy w stanie przewidzieć czy wziąć pod uwagę w danym momencie. Ważny jest nawet nasz nastrój, zmęczenie, stres, poziom hormonów czy osoby, z którymi właśnie przebywamy.

A propo ostatniego – kiedyś wydawało mi się, że osoby, które inaczej zachowują się w różnych sytuacjach są fałszywe. Ale w pewnym momencie zrozumiałam, że wiele czynników na nas wpływa i nie da się być tym samym JA cały czas. Bo nasze JA ma przecież wiele twarzy…


Rzeźba na zdjęciu przedstawia 4 różne twarze i daje trochę do myślenia. Zdjęcie zrobione w Maladze (Hiszpania) w kwietniu 2016 roku.

malaga_face2

Nisia

 

Jedna myśl na temat “Flashback: Bo Każdy Ma Wiele Twarzy

  1. To tak jak ze sportem. Ćwiczysz i idzie Ci dobrze na sali treningowej, a na zawodach dajesz ciała, bo zjada Cię stres albo trema. 😛 Jesteśmy podatni na wszystko, co nas otacza i na nas oddziałowuje.

Dodaj komentarz